Wydanie nr: 2 (174) MAJ 2018
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie

JAWI

"Mała Ojczyzna" - gmina Kleczew...(1)

Gmina Kleczew położona jest we wschodniej części Województwa Wielkopolskiego i stanowi jedną z czternastu gmin powiatu konińskiego. Na obszarze 110 kilometrów kwadratowych  znajduje się 19 sołectw oraz miasto Kleczew.  Północno – zachodni obszar gminy stanowi część Powidzkiego Parku Krajobrazowego, którego główną osią jest ciąg malowniczych jezior polodowcowych – Jezioro Budzisławskie i Jezioro Koziegłowy. Na sukcesy gminy składa się wiele elementów. Szereg zrealizowanych inwestycji w zakresie ochrony środowiska, oświaty, kultury czy sportu przekłada się na jakość życia społeczności lokalnej, daje możliwość kształcenia dzieci i młodzieży w nowocześnie wyposażonych szkołach, aktywnej rekreacji w obiektach sportowych, czy rozwijania talentów i umiejętności w obiektach kulturalnych.

Dzięki sukcesywnie pozyskiwanym środkom unijnym  możliwa była m.in. modernizacja zabytkowego wiatraka w Budzisławiu Kościelnym, który dziś stanowi obiekt wyróżniający wieś.   Czynnikiem rozwoju  jest również wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z zagranicznymi gminami partnerskimi. Odwiedzając gminę Kleczew warto wybrać się nad Jezioro Budzisławskie znane jest z czystej wody i uroczej linii brzegowej. Znajdujące się nad nim kąpielisko w Trębach Starych, domki letniskowe i działki rekreacyjne. Tam też w zielonej części Trębów Starych położony jest Gminny Ośrodek Wypoczynkowy administrowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kleczewie. W sezonie letnim do dyspozycji wypoczywających jest kilkanaście domków letniskowych o różnym standardzie, pole namiotowo-campingowe z pełnym zapleczem sanitarnym, boiska do gry w plażową piłkę siatkową, plac zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Jezioro Budzisławskie jest znane i szczególnie doceniane przez amatorów nurkowania. Przejrzystość wody osiągająca ponad 8 m i głębokość dochodząca do 36 m oraz specjalnie przygotowany tor podwodny dostosowany do umiejętności nurkujących, na który składa się dwumetrowy posąg Matki Boskiej z litego drewna, dzwon nurkowy, do którego można wpłynąć i swobodnie oddychać bez aparatu, szalupa przywieziona z Pomorza oraz postać nurka, z którym konieczne trzeba się przywitać to atrakcje zapewniające płetwonurkom niezapomniane wrażenia.

 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem