Wydanie nr: 12 (172) GRUDZIEŃ 2017
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie

JAWI

Do kościoła z aplikacją mobilną…

Archidiecezja Poznańska jako pierwsza w Polsce uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych o nazwie „Drogowskaz". Od teraz w jednym miejscu w telefonie komórkowym można znaleźć informacje o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach. Dzięki aplikacji łatwo znajdziemy najbliższą Mszę Świętą, spowiedź, sprawdzimy podstawowe informacje o interesującej nas parafii. „Drogowskaz" wykorzystując geolokalizację wskaże nam w czasie rzeczywistym i poprowadzi na najbliższe Msze św, które odbywają się w okolicy. Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS: Trwają już prace nad kolejnymi funkcjami aplikacji. W najbliższym czasie zostanie uruchomiony dział poświęcony działalności Caritas, a następnie będzie tam miejsce dla duszpasterstw działających w archidiecezji poznańskiej i - analogicznie do tego miejsce na informowanie o Mszach św. w poszczególnych parafiach oraz o pozostałych nabożeństwach.

Ta inicjatywa, którą poparł JE ks. Arcybiskup Metropolita Poznański – Stanisław Gądecki świadczy o bardzo szybkim unowocześnianiu sposobów kontaktowania się Kościoła z wiernymi, którzy współcześnie zapracowani, obciążeni licznymi obowiązkami i jakże często walką o przetrwanie w trwającej „wojnie szczurów” nie mają czasu, aby poszukiwać informacji o tym, gdzie, w jakiej parafii mogą „teraz właśnie” przystąpić do spowiedzi, znaleźć modlitewne wyciszenie.


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem