Wydanie nr: 1 (168) STYCZEŃ 2017
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik PaderewskiegoNatalii Drukarnia EtykiejJAWI

Święta, święta i po świętach, po Sylwestrze też…

Wszystkiego najlepszego, sukcesów w nowym 2017 roku!!! Zapowiada się ciekawie w kontekście takich fantazmatów, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę liczne przepowiednie zapewniające o tym, że w roku 2017 nastąpi koniec świata. Pewnie jednak nie nastąpi, ale gdyby takie przepowiednie potraktować jak fraszkę, to w zgodzie z  satyrykiem należy przypomnieć, że:  „Fraszko a wisz, życia nie przejaskrawisz>. I to byłoby na tyle na dobry początek roku 2017.

Ale przejdźmy do rzeczy/ Rok 2017 przynosi też zmiany w emisji Eoropejskiego Magazynu Internetowego EuroPartner. Decyzją wydawcy, Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, nasz magazyn emitowany będzie w roku 2017 jako dwumiesięcznik, a to oznacza, że następne wydanie EuroPartnera ukaże się dopiero na początku miesiąca marca. Ponadto następować będą też zmiany merytoryczne w magazynie. Wydawca oczekuje bowiem, aby EuroPartner wiecej uwagi i tekstów poświęcał tematyce poznańskiej i wielkopolskiej. Oczywiście jest to postulat słuszny – redakcja i wydawca mieszczą się bowiem w Poznaniu, ale wszystko wskazuje, że redakcja będzie mieć kłopoty z zebraniem miejscowych ciekawych tematów. Magazyn EuroPartner był pomyślany jako portal opinii kształtującej się w środowisku głównie uniwersyteckiej inteligencji, elity poznańskiej. Niestety, po latach okazało się, że miejscowa elita jest pusta opiniotwórczo, a wynika to z dziedzictwa kulturowego tego wielkopolskiego miasta i tego regionu. Na pewno redakcja będzie podejmowac wszelkie wysiłki, aby tematykę poznańska podejmować i to w formie atrakcyjnej nie tylko dla odbiorców z Poznania.

Dla redakcji rok 2017 nie będzie więc łatwy, ale podejmiemy „wyzwanie epoki”, aby nie zmarnować dorobku EuroPartnera, wypracowanego w okresie kilkunastu ostatnich lat i wyemitowania 168 miesięcznych edycji. W takim razie do zobaczenia w Nowym Roku. 
                                                                                                                                                                                                         Jerzy A. Gołębiewski  


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem