Wydanie nr: 1 (168) STYCZEŃ 2017
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik PaderewskiegoNatalii Drukarnia EtykiejJAWI

Gaz dla PGNiG ze złóża wielkopolskiego

To pierwsza tak duża umowa, w ramach której Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA będzie w kraju kupować gaz zaazotowany od międzynarodowej firmy. Należąca do Grupy Kapitałowej Palomar spółka Rawicz Energy dostarczy z wielkopolskiego złoża nawet 160 mln m³ surowca rocznie. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało kontrakt na dostawy gazu z Rawicz Energy – spółką z Grupy Palomar Natural Resources. Dostawy rozpoczną się po zakończeniu prac związanych z przyłączeniem infrastruktury kopalni Rawicz do należącej do PGNiG kopalni Załęcze, gdzie następował będzie odbiór gazu. Następnie gaz zostanie odazotowany w Oddziale PGNiG w Odolanowie. Grupa Palomar zakłada, że dostawy możliwe będą już w trzecim kwartale 2017 roku. (Na zdjęciu od lewej: Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. Rozwoju Łukasz Kroplewski; Prezes Zarządu Grupy Palomar Natural Resources John Buggenhagen; Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. Handlowych Maciej Woźniak; Prezes Rawicz Energy Sp. z o.o. z Grupy Palomar Natural Resources Paweł Żuk)

– Podpisana umowa to kolejny krok do stałego zwiększenia ilości gazu pochodzącego ze źródeł krajowych. Widzimy duży potencjał w obszarze wydobycia tego surowca na terenie Polski. Dlatego, poza systematycznym zwiększaniem nakładów na wydobycie własne, rozpoczęliśmy współpracę z kolejnym zagranicznym partnerem – powiedział Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych PGNiG SA.

– Palomar działa na polskim rynku od 2014 roku i już wkrótce jako pierwsza prywatna międzynarodowa, firma w Polsce uruchomi produkcję gazu ziemnego na tak znaczącą skalę. Potwierdzenie komercyjnego potencjału złoża Rawicz jest dowodem na to, że jest duża szansa na dalsze odkrycia i zwiększenie produkcji gazu ziemnego ze złóż konwencjonalnych na zachodzie Polski – powiedział John Buggenhagen, Prezes Grupy Palomar Natural Resources.


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem