Wydanie nr: 5 (177) PAŹDZIERNIK 2018
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina Kleczew

Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie

JAWI

Modernizacja stacji uzdatniania wodu w Kopankach

W dniu 9 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody w Kopankach, która produkuje wodę dla Kopanek, Troszczyna i Urbanowa. Inwestycja obejmowała budowę drugiej studni głębinowej, prace remontowo-budowlane (elewacja, posadzki, ściany zewnętrzne i wewnętrzne) oraz zagospodarowanie terenu działki, na której stoi stacja (budowa drogi i placów z kostki brukowej). Dzięki drugiej studni głębinowej, w trakcie trwania letnich upałów, gdy rozbiory wody są znacznie większe niż możliwości produkcyjne stacji, mieszkańcom nie zabraknie wody w kranach. Dodatkowo zwiększy się tym samym zapas wody dla celów przeciwpożarowych. Produkowana woda spełnia wymogi i standardy jakości wody przeznaczonej do spożycia.  (Na zdjęciu: zmodernizowana Stacja Uzdatniania Wody w Kopankach).

Historię budowy oraz wskazanie znaczenia inwestycji omówił prezes spółki Michał Komorowski. Zaznaczył, że woda ze zmodernizowanej stacji została już przebadana, jest czysta i zdatna do picia! Następnie głos zabrał burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, który podziękował prezesowi Michałowi Komorowskiemu, pracownikom firmy, oraz wykonawcom za terminowe i rzetelne zrealizowanie zadania. ( Na zdjęciu: Wnętrze SUW w Kopankach - nowe filtry zawierające złoża filtracyjne).

W bieżącym roku planowana jest, podobnie jak w Kopankach, modernizacja stacji uzdatniania wody w Wojnowicach. Przygotowany jest już projekt techniczny tego zadania. Do końca br. zaplanowano zamontowanie nowego agregatu prądotwórczego oraz automatyki do jego załączania. W 2019 roku przewiduje się pozostałe prace modernizacyjne, nowoczesną automatykę i wizualizację. Zadanie to zakończy proces modernizacji produkcji wody dla mieszkańców gminy Opalenica. ( Na zdjęciu: Moment zwiedzania zmodernizowanej SUW w Kopankach. Zwiedzają stację panowie - pan Tomasz Szulc - Burmistrz Opalenicy, pan Marek Zieliński - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, oraz pan Michał Komorowski - Prezes Zarządu Spółki).
 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartnerWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem